Kultúrne zariadenia
Kultúrny dom – nachádza sa tu veľká sála, javisko.
Osvetový dom – viacúčelová sála, využíva sa na rôzne príležitosti, oslavy, vystúpenia, výstavy a pod.
Múzeum ľudovej tvorivosti – sú tu zozbierané ľudové odevy, kroje, náradia, písomné pamiatky.
Kultúrny dom Bučkovec – viacúčelová sála, slúži na vystúpenia, zábavy.
Knižnica – nachádza sa na obecnom úrade, je tu uložených asi 8370 titulov.
Kultúrne zariadenia sú vo vlastníctve obce.
ĽŠU – bola založená v roku 1982, v roku 1990 bola premenovaná na ZUŠ a od septembra 2006 je spojená so ZŠ v Moravskom Lieskovom spolu s MŠ. Vyučujú sa tu dychové nástroje, hra na akordeón, keyboard, gitaru.
Dychový orchester Moravské Lieskové.
Založenie dychového súboru v obci sa eviduje od roku 1908.
Na zakúpenie hudobných nástrojov bola poskytnutá pôžička z banky. Muzikantov vyškolil Michal Jurikovič / 1863 – 1939 / z Dolnej Súče. Vo svojej práci bol dôsledný. O učiteľskej a skladateľskej činnosti viedol písomné záznamy. Podobne zaznamenával finančný stav, načo používal „Peňažný denník“. Vyškolenie hudobného súboru si nechal potvrdiť obecným úradom, najstaršie sa zachovalo z roku 1890. Po skončení vyškolenia dňa 10. februára 1909 získal od obecného úradu v Moravskom Lieskovom „ Osvedčenie“, v ktorom sa uvádza : … ako učiteľ hudby v našej obci desať mužov k úplnému uspokojeniu na funkciu „ inštrument“ behom dvoch mesiacov podľa nôt t.j. 61 kusov vyučil. Za túto jeho príkladnú usilovnosť vyslovujeme poďakovanie. Ako učiteľa hudby aj nabudúce ho vrele odporúčam“.
V tých rokoch bol kapelníkom Ján Halgas. Nacvičovalo sa po rodinných domoch hudobníkov, najviac u Jozefa Janegu, účinkovali v Moravskom Lieskovom a po okolitých obciach.
Dychové súbory vznikli i po iných obciach. V roku 1912 v Dolnom Srní, i v Bošáci, ktoré rovnako vyškolil Michal Jurikovič. Prevahu v dedinskom prostredí mali v tom čase repertoár čardáše a okrem toho i polky, valčíky, kvapíky a pochody, ktorých autori sú doteraz neznámi hudobníci / pravdepodobne odchovanci vojenských hudieb /.
Zloženie súboru Dychového orchestra bolo prevažne z pôvodného detského dychového súboru, ktorí založil v roku 1963 učiteľ hudobnej výchovy Milan Žákovic. Jeho bývalí žiaci sú v rôznych kapelách ako : Lieskované / 19 členov/, Bučkovanke, Bošáčanke, v bývalej Chirane – Stará Turá, a v Podolanke. Začo mu po niekoľkoročnom kandidátstve v Slovenskom ochrannom zväze autorskom udelilo Združenie dychových hudieb Slovenska titul „ hudobný skladateľ“.
Osobnosti dychovej hudby :
Jozef Janega – od roku 1903 – 1936
Štefan Búlik – od roku 1921 – 1968
Juraj Bučko – od roku 1923 – 1981
Ján Skovajsa – od roku 1940 – 1972
Mgr. Milan Žákovic – od roku 1950-2013
Ján Podhradský – od roku 1954 – 2005
Jozef Dedík st. – od roku 1957 – 2002
Mgr.Miroslav Žákovic – od roku 1957
Ing. Ivan Trchala – od roku 1953 – 2007
Milan Malíček – od roku 1972
Jozef Dedík ml. – od roku 1977
Mgr. Marián Vlado – od roku 1992.
Posledné pôsobenie Dychového orchestra Moravské Lieskové pod taktovkou Mgr. Milana Žákovica bolo v zložení:
zástupca Ing. Vladimír Žákovic, Ján Zámečník, Josef Reňák, Miroslav Juran, Michal Čičala, Dušan Teska, Eduard Kubíček, Ing. Rudolf Vlado, Stanislav Sedlák, František Marták, Jozef Hornáček, Tomáš Balada, MUDr. Bernard Sedlák, Ľubomír Gašparík, Jozef Mičo, Ing.Marián Kusenda, Milan Miko, Jozef Janeček, Miroslav Mitana, Peter Dedík, Dominik Pisklák, Branislav Bača.
Pôsobenie Dychového orchestra Moravské Lieskové ukončil nepriaznivý zdravotný stav pána Mgr. Milana Žákovica a jeho úmrtie v roku 2013.